Stort utvalg av tradisjonelle og moderne garasjeporter
I mer enn 50 år har Edlandsporten blitt produsert i Norge. I dag ligger produksjonen på Rudshøgda i Innlandet, sentralt plassert langs E6.
Vi har et stort utvalg av garasjeporter, industriporter og automatikk. Garasjeportene produseres på Rudshøgda og er tilpasset norske forhold. Portene kan tilpasses dine behov og har kort produksjonstid. Kontakt oss om du har noen spørsmål vedr. å skreddersy en port som passer til ditt hjem.
Alle våre porter er isolerte stålporter og tåler norske forhold. Utvalget og de ulike design er tilpasset trendene i markedet. Vi har alt fra tradisjonelle hvite porter med trestruktur i overflaten til glatte, silkematte porter i grått og sort.
Alle våre produkter er CE merket, TUV godkjent og tilfredstiller gjeldende sikkerhetskrav.
Edlandsporten NR 33 – En moderne garasjeport
Denne garasjeporten har glatt, silkematt overflate. Dette er en av våre bestselgere!
Det er ingen markring på seksjone, kun en markering mellom hver seksjon. Dette er en svært nøytral formgivning som passer inn i et eksteriør som krever minst mulig forstyrrelse i forholdet til den øvrige bygningskonstruksjonen.
Porten leveres lakkert RAL9005 (sort) som standard. Om ønskelig kan porten leveres lakkert med valgfri farge fra RAL eller NCS-systemet. Porten er isolert med 40mm polyuretanskum som i tillegg til isolasjonsverdien øker portens styrke og stabilitet.
Egenskaper og teknisk informasjon
- Solide beslag og skinner
- Tykkelse 42 mm.
- Rustbeskyttet og lakkert for lang holdbarhet.
- Stillegående.
- Isolert med poliuretanskum som gir god styrke og stabilitet.
- Miljøvennlig isolasjon.
- Formstabilitet. Spesielt viktig for garasjeporter med stor bredde.
- Overflate med struktur eller slett.
- Solid innfesting av skruer for hengsler og beslag.
- Solide stålkapsler lukker endene på seksjonene.
- Heltrukket stål bak som gir en fin bakside.
- Ingen synlige skruer eller nagler utvendig.
- Klemsikre moduler og innvendige skjerminger mot personskader.
- Fjører som ikke kan påføre omgivelsene skade dersom brudd oppstår.
- Stål i alle beslagdeler.
- Stål/nylon i trinsene med stål kulelager. 45 mm diameter.
- 11 mm aksel i trinsene.
- Solide hengsler.
- Solide skinnebaner.
- Solide festevinkler og opphengsmateriell.
- Veggskinner med beskyttelsesdeksel mot personskader.
- Stive portseksjoner motvirker nedbøying når porten er åpen.
Valgfri lakkering fra RAL eller NCS-systemet.
Ønsker du en bestemt farge på dine garasjeporter? Vi kan levere alle våre porter med lakkering som tillegg, dersom du ikke ønsker fargen som leveres som standard. Garasjeportene blir sprøylakkert med 2-komponent poliuretanlakk. Dette er en sterk lakk med lang holdbarhet.
Kvadratiske eller runde vinduer med stålkant
Garasjen og garasjeportene utgjør ofte førsteintrykket. Gi fasaden et ekstra løft med dekorvinduer på garasjeporten!
Denne porten kan leveres med kvadratiske eller runde vinduer med stålkant og isolert glass. Vinduene kan plasseres vertikalt eller horisontalt etter ønske.
Automatikk og tilleggsutstyr
Vi anbefaler at det monteres automatisk garasjeportåpner på enhver garasjeport. Det gir en bedre sikkerhet mot innbrudd og garasjeporten manøvreres skånsomt.
Portautomatikken kan leveres med ekstra håndsendere, kodepanel, scannere, brytere, app-styring, osv. som tillegg.
Dersom du ikke har annen adgang til garasjen, må du ha en frikoblingslås / nødlås. Dette gjør at du får tillgang ved strømbrudd.
Om du ikke ønsker motordrift kan porten leveres med manuell lås.
Garanti
Edlandsporten har 10 års garanti ved gjennomrusting fra innsiden, regnet fra kjøpsdato. For fjærer, vaiere, løpehjul og hengsler gjelder en garantitid 5 år.
Edlandsåpneren har 5 års garanti på skinner og drivverk. Trådløse enheter har 2 år. Garantien forutsetter normal belastning på maks. 5 portløp pr. dag.
Edlandsporten NR 21
Port med speil / kasetter og trestruktur i overflaten. Leveres std. RAL 9016 (Hvit)
Edlandsporten NR 22
Port med liggende bred panel og trestruktur i overflaten. Leveres std. RAL 9016 (Hvit)
Edlandsporten NR 25
Port med hele seksjoner og silkematt, glatt overflate. Leveres std. RAL 9016 (Hvit)
Edlandsporten NR 30
Port med hele seksjoner og silkematt, glatt overflate. Leveres std. RAL 7016 (Antrasitt)
Edlandsporten NR 33
Port med hele seksjoner og silkematt, glatt overflate. Leveres std. RAL 9005 (Sort)


